• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

Wydział Inwestycji Miejskich
tel. 74 844 93 11 wew. 59

nieruchomosci

Nieruchomości

Wydział Zarządzania Mieniem Gminy
tel. 74 844 93 11 wew. 74

wiadomości

Wiadomości Boguszowskie

Boguszów • Gorce • Kuźnice • Stary Lesieniec

Wolontariat w Gimnazjum nr 1

data 27-04-2016

Wrażliwość na potrzeby innych i empatia to tylko niektóre cechy, które poprzez system wychowawczy wdraża się w postawy młodzieży z Gimnazjum nr 1. Grupa wolontariuszy z tej szkoły działa coraz intensywniej. Zbiera nakrętki na potrzeby hospicjum, wyprowadza na spacer psy pozostające pod opieką Fundacji „Na Pomoc Zwierzętom’’ i odwiedza co miesiąc podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Zauważenia wymaga, że większość tych przedsięwzięć odbywa się w soboty. W ostatnią gimnazjaliści sprawili prezent – niespodziankę swoim małym przyjaciołom z Domu Dziecka, zabierając ich do Kinder Planety w Galerii Victoria. Pokoleniowa zabawa trwała ponad dwie godziny, było wspólne malowanie małych buziek, skakanie na trampolinie oraz zjeżdżanie do basenu z piłeczkami. Co warte podkreślenia, Samorząd Uczniowski na tę okazję swoją przedsiębiorczością samodzielnie pozyskał środki finansowe na ten szczytny cel.

 

więcej »

data 26-04-2016

Szanowni Państwo!
Pragniemy poznać Państwa opinię na temat rewitalizacji terenów w naszej Gminie. Uzyskane informacje umożliwią opracowanie programu rewitalizacji i pozwolą na podjęcie działań przez gminę oraz jej partnerów, zmierzających do pozyskania funduszy europejskich na realizację projektów.

Dlatego też prosimy o wypełnienie znajdującej się poniżej krótkiej ankiety(należy kliknąć na obrazek).

Ankieta w wersji PDF

Ankiety można składać do dnia 9 maja 2016 r.

więcej »

Nasi bularze w rozjazdach !

data 26-04-2016

W minioną sobotę 23 kwietnia zawodnicy SKF „Sudety Petanque Boguszów-Gorce” uczestniczyli w turniejach na terenie Polski. W Nysie dwa dublety kobiece uczestniczyły w Międzynarodowych Mistrzostwach Kobiet gry w petanque. W rozgrywkach udział wzięło około 50 zawodniczek z Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Francji. Nie zabrakło też drużyn z Polski. Zdecydowanym faworytem była drużyna francuska z miasta Bordoiux.

 

więcej »

Dzień Ziemi w Gimnazjum nr 1

data 26-04-2016

Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson. W tym dniu (22 kwietnia) na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje konferencje, pokazy, manifestacje i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków, brakiem wody, czy wypieraniem terenów zielonych z przestrzeni publicznej. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. W naszym gimnazjum (w płatkach śniegu) z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego ze swoją opiekunką, posadzili symboliczne drzewko i zawiesili lęgownik dla ptaków.

 

więcej »

Koncert Eleni w Centrum Witold

data 26-04-2016

Widownia wypełniona po brzegi, wzruszona publiczność oraz owacje „na stojąco” - to efekt wyjątkowego koncertu, na który mieszkańców Boguszowa-Gorc zaprosiło Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold”. 23 kwietnia br. w byłej kopalni w Gorcach swoje najpiękniejsze przeboje zaśpiewała gwiazda polskiej piosenki - Eleni.

 

więcej »

Otwarty konkurs ofert !

data 26-04-2016

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym w załączniku ogłoszeniem o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w ramach dotacji budżetowej na rok 2016 w obszarze "Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym".

 

 

 

więcej »

Dziś jest: Piątek 20 stycznia 2017, imieniny: Fabiana i Sebastiana

Rodzina 500+ Fundusze Europejskie Gminny Portal Mapowy Komunikacja Miejska Góra Dzikowiec Galeria Dzikowca Góra Dzikowiec Oferta Inwestycujna
CKKWitold
Informacja dla niedosłyszącyhc BIP eBOI Galeria fotografii

data Kalendarz imprez

  Styczeń 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Sieć Ziemia Wałbrzyska OSiR MBPCK Profilaktyka uzależnień
Pomarańczarnia
Informacja turystyczna Narodowe Siły Rezerwowe Informacja turystyczna elektroniczny samorząd