• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

Wydział Inwestycji Miejskich
tel. 74 844 93 11 wew. 59

nieruchomosci

Nieruchomości

Wydział Zarządzania Mieniem Gminy
tel. 74 844 93 11 wew. 74

wiadomości

Wiadomości Boguszowskie

Boguszów • Gorce • Kuźnice • Stary Lesieniec

« strona główna

Wakacji czar z biblioteką

data 03-08-2017

Podczas tegorocznych wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury i jej filiach nie zabrakło rozmaitych zajęć dla dzieci i młodzieży, które łączyły w sobie zarówno zabawę, jak i naukę. Bawiliśmy się wspólnie już od 3 lipca, kiedy to odbyły się pierwsze nasze zajęcia. W ruch poszły skakanki, piłki i kreda. Były też stare i nowe zabawy podwórkowe.

Na każdej z filii biblioteki dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. Na filii nr 1 i 5 pani Natalia Łagan przygotowała dla dzieci nie lada atrakcje począwszy od zajęć plastycznych, gdzie dzieci uczyły się wykonywania kamiennych stworków, zwierząt z płyt CD, przygotowywały konstrukcje mostu z kolorowych rurek do pica a także tworzyły makietę akwarium z papieru i darów natury. Nie brakowało również turnieju szarad, zagadek, quizów. Na filii nr 2 pani Teresa Błońska przygotowała dla swoich podopiecznych zarówno zajęcia plastyczne oraz techniczne gdzie milusińscy uczyli się wykonywać morskie żyjątka oraz tworzyły rafę koralową, poznawały również niezwykły świat owadów i żab, a także przeprowadzały doświadczenia z wodą. A na zajęciach literackich mogły zapoznać się z twórczością Juliana Tuwima. Pani Maryla Owcarz bibliotekarka z filii nr 3 zaproponowała w te wakacje zarówno warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne i literackie oraz zabawy kreatywne. Dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię do tworzenia skarbonek, kolorowych kwiatów, ramek z kotkiem, a także świata dinozaurów. Na zajęciach edukacyjnych dzieci mogły się dowiedzieć jak należy się zachować w lesie. Natomiast pani Kasia Pierzchała bibliotekarka z filii nr 4 dla swoich podopiecznych prowadziła zajęcia plastyczne, techniczne, zajęcia językowe z elementami muzykoterapii, gdzie każde z dzieci znalazło cos dla siebie, te które chciały odbyły podróż z Bolkiem i Lolkiem, inne natomiast wyginały śmiało ciało z bohaterami Madagaskaru, a jeszcze inne brały udział w tańcach przebierańcach oraz wielu, wielu różnych zabawach. A w Centrali MBP-CK pani Katarzyna Latus - Gruszka zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały kolorowe prace, które można podziwiać na korytarzu MBP-CK. Uczestnicy zajęć tworzyli wspaniałe dzieła zarówno z talerzyków papierowych jak i plasteliny. Na warsztatach fotograficznych dzieci miały okazję zapoznać się z technikami fotografii. Śmiechu i radości podczas warsztatów było co nie miara. W środę 19 lipca wszystkie dzieci z każdej filii bibliotecznej gościły w Centrali MBP-CK aby wspólnie spędzić czas podczas spektaklu teatralnego ,,Jaś i Małgosia”, który przedstawili aktorzy teatru WARTKI. Podsumowując akcję letnią przygotowaną przez MBP-CK chciałoby się powiedzieć „Wakacje, wakacje czar wakacji mija, ale w bibliotece miła była każda chwila”.

Dziś jest: Poniedziałek 16 lipca 2018, imieniny: Marii i Benedykta

Unia Europejska Fundusze Rodzina 500+ Fundusze Europejskie Gminny Portal Mapowy Komunikacja Miejska Góra Dzikowiec Galeria Dzikowca Góra Dzikowiec Oferta Inwestycujna
CKKWitold
Filmy Promocyjne
Informacja dla niedosłyszącyhc BIP eBOI Galeria fotografii

data Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Ziemia Wałbrzyska OSiR MBPCK Profilaktyka uzależnień
Pomarańczarnia
Informacja turystyczna Informacja turystyczna 6 kroków elektroniczny samorząd