• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

Wydział Inwestycji Miejskich
tel. 74 844 93 11 wew. 59

nieruchomosci

Nieruchomości

Wydział Zarządzania Mieniem Gminy
tel. 74 844 93 11 wew. 74

wiadomości

Wiadomości Boguszowskie

Boguszów • Gorce • Kuźnice • Stary Lesieniec

« strona główna

Dzień Bibliotekarza

data 16-05-2011

 9 maja w Sali widowiskowej MBP- CK bibliotekarze z całego powiatu wałbrzyskiego obchodzili swoje wielkie święto. Dzień Bibliotekarza jest wyjątkową okazją do popularyzacji czytelnictwa i zawodu bibliotekarza, jest także szczególnym momentem, w którym przyjęło się wyróżniać osoby obchodzące jubileusz zawodowy oraz nagradzać bibliotekarzy szczególnie aktywnie działających w swoim zawodzie tytułem Bibliotekarza Roku. W 2011 r. członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Powiatu Wałbrzyskiego spośród wielu zgłoszonych kandydatur postanowili nagrodzić za kreatywność i niezłomność w szerzeniu szeroko pojętej kultury czytelniczej dyrektor boguszowskiego MBP – CK Elżbietę Gajewską. Tytuł „Bibliotekarza Roku” przyznawany jest najbardziej cenionym i szanowanym przez środowisko bibliotekarzom, dlatego burmistrz Boguszowa – Gorc Waldemar Kujawa  dodatkowo nagrodził Elżbietę Gajewską awansem zawodowym na stopień starszego kustosza.

Podziękowania za poświęcenie na rzecz lokalnej kultury dla zastępcy dyrektora MBP- CK Małgorzaty Sycz wręczyła w imieniu Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Woźniak wiceprzewodnicząca Danuta Foryś. Z rąk Elżbiety Gajewskiej awanse zawodowe otrzymali pracownicy MBP-CK: Beata Kamińska - kustosz, Natalia Łagan - bibliotekarz, Katarzyna Pierzchała – bibliotekarz. Boguszowskie Centrum Kultury nie po raz pierwszy zaskoczyło gości pomysłowością i dowcipem. Zaaranżowany przez Elżbietę Gajewską kabaretowy występ Janusza Kity w roli Mariolki – krejzolki wprowadził spore rozluźnienie w uroczyste przecież i bardzo poważne spotkanie. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania skorzystali z przygotowanego na tę okazję poczęstunku i wznieśli toast za zdrowie wszystkich bibliotekarzy.

 

Dziś jest: Środa 19 grudnia 2018, imieniny: Urbana i Dariusza

Unia Europejska Fundusze Rodzina 500+ odpady Fundusze Europejskie Gminny Portal Mapowy Komunikacja Miejska Góra Dzikowiec Galeria Dzikowca Góra Dzikowiec Oferta Inwestycujna
CKKWitold
Filmy Promocyjne
Informacja dla niedosłyszącyhc BIP eBOI Galeria fotografii

data Kalendarz imprez

  Grudzień 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Ziemia Wałbrzyska OSiR MBPCK Profilaktyka uzależnień
Pomarańczarnia
Informacja turystyczna Informacja turystyczna 6 kroków elektroniczny samorząd